Ikea

26 juuni

Esmaspäeval käisime Ikeas. Meile lähim Ikea asub 250 km kaugusel Haparanda linnas. See linn on täiesti Rootsi-Soome piiril. Kui me Ikea juures olime, siis sealt u 30-40 m üle jõe minna oli juba Soome. Mobiili tuli ka Soome operaator ja Jani telefon vahetas automaatselt isegi aja Soome aja peale. Ja soomlasi oli poes ikka palju näha. Kuigi iseenesest oli üsna vähe rahvast.  Hea päeva valisime sinna minekuks, 24. kuupäev, siis kedagi pole ostlemas, kõigil on palgapäev 25ndal 😀

Pikk nimekiri oli meil, mida kõike osta vaja. Lisaks saime veel neljalt teiselt inimeselt tellimused. Jan oli pahane, ütles, et enam ei räägi ta kellelegi, kui järgmine kord Ikeasse läheb 😀 Aga tõesti, meil oli endalgi nii palju asju vaja, ja siis veel teised ka oma soovidega. Alguses hakkasime kohe voodeid proovima. Jätsime oma tühjad kärud natuke eemale seisma ja pärast olid need muidugi minema viidud. Mingi aeg tassisime käes asju, aga siis Jan näppas ühelt töötajalt ühe käru 😀 Kui kassade juurde jõudsime, siis hakkasime oma nimekirja üle vaatama ja avastasime, et olime nii paljud asjad unustanud. Maksime ära ja läksime uuele ringile.

Päris palju asju jäi ikkagi ostmata, aga vähemalt saime nüüd omale voodi 🙂 Ostsime kaks üksikut voodit, sest nii saime kumbki valida omale sellise pehmuse, mida tahtsime. Mina võtsin keskmise pehmusega ja Jan n-ö kõva voodi. Peale ostsime veel madratsi ja siis mingid kinnitused, et voodid lahku ei sõidaks. Õhtul koju jõudes hakkasime vooditele veel jalgu alla panema. Ikka väga mõnus suur voodi on (180 cm), vahekohta pole ka üldse tunda 🙂

Voodid. Pilt on tehtud südaööl. Päris valge väljas, või mis 😀

DSC_0914

Tahtsime endale veel rulood ka magamistuppa, aga me targad ju ei mõõtnud ära, kui laia meil vaja on. Teistele saime küll rulood, aga endale mitte. Siis mulle ostsime veel väikse pingi, et ma vannitoas natuke pikem oleks. Kapp on seal veits liiga kõrgel ja siis ma pean võimlema, et peeglini ulatuda 😛 Nüüd on hea 🙂 Hmm, mis veel.. Kööki ostsime mingeid asju, koogivorme ja sellist asja.

Eile päeval olime kodus. Ma pakkisin asju lahti (ma ei ole ikka veel valmis lahtipakkimisega). Mingi aeg käis Klara siin oma 8-kuuse poja Alfrediga. Ma ei saa lihtsalt, see nimi Alfred, ma iga kord naeran, kui seda kuulen. Hüüdnimi on Affe, nagu ahv noh 😀  Alguses mulle ei jäänud see üldse meelde ka, ütlesin kogu aeg Adolf 😀 Käisid oma lambi järel, mis me Ikeast tõime. Õhtul läksime Jani täditütre Elini juurde grillima. Neil on ka väike tita, 5-kuune Alicia. Nad elavad meist 10-15 min jalutuskäigu kaugusel. Üldse elavad kõik Jani sõbrad nii lähedal siin.

Täna sõitsime veel ringi mööda mööblipoode, sest meil on ikka veel mitmed asjad ostmata. Aga midagi erilist me ei saanud. Muidugi sõitsime me jälle nii poodi, et akna laius oli mõõtmata ja rulood me ikka osta ei saanud. Ja üldse oli Jan terve ostunimekirja (tegelikult lausa kaks tükki) koju unustanud. Toiduasjad olid meil õnneks kõik meeles. Käisime ka paaris second handis. Ma ostsin rootsikeelse Stieg Larssoni raamatu “Lohetätoveeringuga tüdruk”. Muide, Stieg Larsson on siit linnast pärit. Või õigemini Skelleftehamnist, kus Jani õde elab.

Praegu ma olen üksi kodus. Jan ja Mimmi (õde) läksid natuke vanemate majja midagi tegema, nad ise on reisil.

2 kommentaari Kellele: “Ikea”

  1. Sille juuni 29, 2013 kell 22:53 #

    Te olete niigi tublid. Ma käisin täna kardinaid ja ruloosid tellimas, 10 kuud pärast korterisse kolimist. 🙂

  2. nirtak612 juuli 1, 2013 kell 21:44 #

    😀 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: