Luleå jm

10 sept.

Reedel käisime Luleås mulle id-kaarti tegemas. Jan oli ainult pool päeva tööl ja juba kl 13 hakkasime sõitma, kuna maksuamet on ainult kella 16-ni lahti. Id-kaardi tegemine läks väga kiiresti. Muidugi tuli välja, et ma oleks saanud selle ka juba Stockholmis ära teha, kõlbas mu Eesti pass küll. Ma ise arvasin, et kuna mul ühtegi siin välja antud isikut tõendavat dokumenti pole, siis ma ei saa id-kaarti ka taotleda. Mina lugesin kodulehelt välja, et sellisel juhul peab olema kaasas isik, kes tõendab, et ma olen see, kes ma väidan end olevat. Ja sellel inimesel peab olema minuga sama aadress. Sellepärast vedasin Jani kaasa. Lubati, et umbes nädalaga tehakse valmis. Vähemalt kättesaamiseks ei pea me enam Luleåsse sõitma. Eks näis, kas siis saan ka selle nädala jooksul kätte. Siis saaksin lõpuks minna pangakaarti ka tegema.
Pärast id-kaardi tegemist käisime natuke linna peal ka ringi. Midagi erilist vaadata ei olnud. Suuruselt pidi see umbes Tartu-suurune linn olema, u 100 000 inimesega. Minu arust oli see väljanägemiselt üsna meie linna sarnane. Pärast sõitsime veel ühikat vaatama, kus Jan elas, kui ta seal ülikoolis käis.

Laupäeval olime kutsutud Jani vanaisa juurde õhtusöögile. Sõitsime sinna Jani täditütre Elini ja tema elukaaslase Jensiga (ja nende pisike Alicia). Peale meie olid seal ka Mimmi ja Patrik ning Jani teine täditütar Karin (Elini kaksikõde) oma mehe ja pojaga. Nende vanaisa on ikka nii lahe, kogu aeg viskab nalja 🙂 Näiteks keegi seal rääkis päevitamisest ja siis ütles vanaisale: “Sulle ju ka meeldib ikka päikest võtta”, selle peale vaatas vanaisa mureliku näoga aknast välja ja ütles: “Praegu ei saa, pime on juba” 😀
Enne kojusõitu istusime veel natuke aega Jani tädi juures.

Pühapäeval  magasime kaua. Peale poeskäigu midagi muud asjalikku vist ei teinudki.

Eelmine nädal saabus lõpuks ka mu isikutunnistus (pidin uuesti tellima selle), nii et saime töötukassasse tagasi minna. Seal pidin end süsteemi sisse kirjutama. Sellega oli ka hull jama, tükk aega mässasime seal arvuti taga. Mingid leheküljed seal ei töötanud, nii et osa asju läks valesti 😛 Pärast saime ühe mehe juurde jutule ka, kes vaatas üle mu andmed ja siis panime paika, mida ma teha tahaksin. Praegu jäi ainult lasteaiakasvataja asi, sest see oli ainus amet, kus mul mingi kogemus on. Paari päeva jooksul pidi ta kokku panema ja mulle saatma mingi plaani ka, kuidas ja mis edasi pean tegema. Nüüd ootan siis seda.

Nüüd olen kaks päeva üksi kodus. Jan sõitis töö asjus Lõuna-Rootsi. Kell 5 hommikul viisin ta lennujaama ja homme õhtul lähen toon ära. Pesin neli masinatäit pesu, aga kõik ei jõudnud kuivatis ära kuivada ja nüüd ripub korteris igas toas miskit 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: